Dlaczego z nami?

Podróżujemy w małych grupach. Zazwyczaj są to grupy między 6 a 12 osób. Mamy dzięki temu więcej czasu na zwiedzanie i eksplorowanie, swobodę i elastyczność podróżowania jak również możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika wyprawy.

Uwzględniamy indywidualne potrzeby uczestników. Jeżeli masz jakieś szczególne zainteresowania, zależy Ci na odwiedzeniu jakiegoś konkretnego miejsca lub chcesz zrobić niespodziankę osobie, z którą podróżujesz – powiedz nam o tym przed wyjazdem. Dzięki temu postaramy się zaplanować trasę w taki sposób, aby uwzględniała Twoje potrzeby i oczekiwania.

Mamy 18 lat doświadczenia w organizowaniu wyjazdów różnego typu. Do tej pory realizowaliśmy zarówno wyprawy trampingowe, autorskie projekty dla osób biegających maratony, nurkujących czy chodzących po górach, jak również szyte na miarę wyjazdy typu incentive w najróżniejsze zakątki świata.

Nad prawidłowym przebiegiem wyprawy zawsze czuwa nasz doświadczony pilot. Przez cały czas trwania wyjazdu służy uczestnikom swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomocą w zakresie wycieczek fakultatywnych i miejsc wartych odwiedzenia tak, aby mimo ogromu wrażeń, wyprawa przebiegała bezpiecznie i sprawnie.

Jesteśmy świadomymi podróżnikami. Nasz zespół łączy nie tylko wspólna pasja do podróżowania, ale również podejście do życia i wartości. Eksplorujemy świat na wielu płaszczyznach i naturalnie chcemy też o niego dbać. Mamy głęboką świadomość, ze nasze zachowanie w trakcie podróży ma ogromny wpływ na miejscowych ludzi i środowisko. Dlatego zawsze szanujemy lokalną kulturę, respektujemy tradycje i zwyczaje w miejscach, które odwiedzamy. Na ile to możliwe unikamy miejsc gdzie np. dzieci wykorzystywane są do pracy lub zwierzęta w niewoli traktowane są jako atrakcja turystyczna.

Wspieramy Lokalsów. Mimo częstych wizyt w krajach, do których podróżujemy chętnie korzystamy z usług lokalnych firm. Dbamy, aby nasze pieniądze wspierały lokalną gospodarkę i społeczności, a niekoniecznie międzynarodowe koncerny. Dlatego podczas naszych wypraw na ile to możliwe śpimy w lokalnych hotelach, jadamy w lokalnych restauracjach i korzystamy z usług lokalnych partnerów, którzy zabierają nas do miejsc gdzie wszechobecna komercja nie zdążyła jeszcze dotrzeć. Z najstarszych relacji nawiązanych w Afryce ponad 12 lat temu nasze grupy korzystają do dziś.

Rozumiemy osoby podróżujące solo. Jeśli nie chcesz dopłacać do pokoju jednoosobowego, po wcześniejszym uzgodnieniu zakwaterujemy Cię z innym uczestnikiem. Podróżowanie w pojedynkę ma wiele zalet, ale znamy przypadki osób, które poznały się na wyjeździe, a ich przyjaźń trwa do dziś.

Podróżowanie w kameralnych grupach oprócz klasycznych środków transportu ułatwia nam korzystanie z transportu lokalnego. Przemieszczanie się lokalnymi środkami komunikacji typu tuk-tuk czy jeepney to unikatowe doświadczenie, które pozawala nam zbliżyć się do prawdziwego klimatu danego kraju.

Ważnym elementem każdego wyjazdu jest kuchnia lokalna. Mnogość smaków, aromatów, zapachów i przypraw powoduję, że każdego dnia staramy się jadać w różnych miejscach, aby uczestnicy wyjazdu w pełni mogli poznać bogactwo kuchni lokalnej.

Jesteśmy formalnym organizatorem imprez turystycznych wpisanym do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem: 1264 oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową udzieloną przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.

Facebook