O Go4adventures

Wszystko zaczęło się któregoś pięknego dnia gdy dałem się namówić znajomym, którzy śledzili moje podróże, aby stworzyć takie miejsce w sieci, w którym będę umieszczał relacje z wypraw, zdjęcia z podróży i dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Początkowo nawet udawało mi się sporadycznie coś napisać, czy też wrzuć parę zdjęć. Z czasem powstał nawet mój autorski projekt Warsztaty Taniego Podróżowania, w trakcie których przekazywałem praktyczną wiedzę jak tanio zwiedzać świat.

Po pewnym czasie, ze względu na coraz większą liczbę osób zainteresowanych wyjazdami, postanowiłem zrezygnować z dalszej pracy w korporacji i postanowiłem przekształcić portal w biuro podróży – jednocześnie przerabiając moją pasję na sposób na dalsze życie.

Pomyślałem, że ponad 20 lat doświadczenia w organizacji najróżniejszych wyjazdów solo i wypraw trampingowych w różne części naszego globu, ponad 120 odwiedzonych krajów na 6 kontynentach to dobra baza aby zacząć w profesjonalny sposób spełniać marzenia innych ludzi o podróżach, tych bliższych i dalszych.

Z doświadczenia wiem, że podróżowanie wciąga. Wciąga i to bardzo. Cały czas eksploruję świat na różnych płaszczyznach, spotykam ciekawych ludzi, poznaję inne kultury, kuchnię lokalną, fotografuję to, co spotkam na naszej drodze i ciągle jestem głodny świata. Zdecydowanie apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Miałem to szczęście, że napotkałem na swojej drodze kilku podobnie myślących zapalonych podróżników, z którymi dziś razem tworzymy zespół, układamy programy i prowadzimy wyjazdy.

Specjalizujemy się w wyjazdach do miejsc rzadziej lub mało uczęszczanych. Oczywiście w trakcie naszych wypraw jeździmy też do „klasyków”, ale również korzystamy z pomocy ”lokalsów”, którzy zabierają nas w miejsca zupełnie nieznane turystom, często położone poza utartymi szlakami. Pozwala nam to zobaczyć prawdziwe (nie rzadko zaskakujące) oblicze danego kraju, życie miejscowych ludzi oraz piękno lokalnej przyrody – a nie tylko wszystkim znaną i wszechobecną komercję.

Wyjazdy staramy się łączyć z różnymi interesującymi wydarzeniami kulturowymi (festiwale lokalne) czy sportowymi (maratony, nurkowanie, trekking) w krajach, które odwiedzamy. Często oglądamy świat z perspektywy helikoptera, grzbietu wielbłąda lub słonia, przemierzając miasto tuk-tukiem lub nurkując w oceanie. Wszystko to sprawia, ze nasze wyjazdy na długo pozostają w pamięci, a po powrocie każdy ma ochotę na więcej.

Zapraszam do kontaktu i współpracy.

Wojtek Machnik

Facebook