O nas

Serwis go4adventures.org powstał pierwotnie jako portal podróżniczy prowadzony przez Wojtka Machnika. Podróżuję od 2000 roku w najróżniejsze części naszego globu, eksploruję świat na wielu płaszczyznach, spotykam ciekawych ludzi, poznaję inne kultury, fotografuję to, co spotkam na naszej drodze. To wszystko było inspiracją do stworzenia portalu, gdzie będzie można śledzić kolejne wyprawy, oglądać galerie i relacje z podróży, ale przede wszystkim skorzystać z wiedzy, porad, doświadczenia i wskazówek w zakresie podróżowania.

Do niedawna były to tylko relacje z wyjazdów oraz praktyczna wiedza w pigułce w trakcie Warsztatów Taniego Podróżowania jak tanio zwiedzać świat. Ze względu na coraz większą liczbę osób zainteresowanych wyjazdami, portal został przekształcony w biuro podróży i aktualnie zapraszamy do organizowanych przez nas wypraw i poznawania świata razem z nami.

Przez wiele lat organizowania i uczestniczenia w przeróżnych wyprawach wiemy, że podróżowanie wciąga. Wciąga i to bardzo. Byliśmy łącznie w ponad 70 krajach na 6 kontynentach organizując wyprawy zarówno trampingowe jak i wyjazdy typu incentive. Specjalizujemy się w wyjazdach do miejsc rzadziej lub mało uczęszczanych. Oczywiście w trakcie naszych wypraw jeździmy też do „klasyków”, ale również korzystamy z pomocy ”lokalsów”, którzy zabierają nas w miejsca zupełnie nieznane turystom, często położone poza utartymi szlakami. Pozwala nam to zobaczyć prawdziwe (nie rzadko zaskakujące) oblicze danego kraju, życie miejscowych ludzi oraz piękno lokalnej przyrody – a nie tylko wszystkim znaną i wszechobecną komercję.

Wyjazdy staramy się łączyć z różnymi interesującymi wydarzeniami kulturowymi (festiwale lokalne) czy sportowymi (maratony, nurkowanie, trekking) w krajach, które odwiedzamy. Często oglądamy świat z perspektywy grzbietu wielbłąda lub słonia, przemierzając miasto tuk-tukiem lub nurkując w oceanie. Wszystko to sprawia, ze nasze wyjazdy na długo pozostają w pamięci, a po powrocie każdy ma ochotę na więcej.

Zapraszam do kontaktu i współpracy.

– Wojtek Machnik

Facebook