Rosja

Plan wyjazdu do Rosji (St. Petersburg i Moskwa)

Termin: 16.06-22.06.2022

TYP WYPRAWY: maraton / zwiedzanie / city break. Wycieczka do dwóch największych miast Rosji Sankt Petersburga i Moskwy. Sankt Petersburg to miasto znane z białych nocy nad rzeką Newą – perełka kultury, historii i zabytków, zwana również Wenecją północy. Moskwa – stolica kraju, która  oprócz architektonicznych atrakcji jest jednym z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji.

ZAKWATEROWANIE:  Hotele 3*

TRANSPORT: Przelot Warszawa – St. Petersburg – Moskwa – Warszawa

UBEZPIECZENIE: Na cały okres wyjazdu zapewniamy podstawowe ubezpieczenie turystyczne AXA lub Allianz, obejmujące KL oraz NNW.

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1 (16.06) – Przylot do St. Petersburga, transfer do hotelu, odbiór pakietów startowych przez maratończyków i wieczorny spacer główną ulicą miasta – Newskim Prospektem, kolacja nocleg
Dzień 2 (17.06) – Śniadanie, wycieczka do położonego na Zatoką Fińską Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz pięknymi  fontannami i kaskadami. Później przejazd do Carskiego Sioła na zwiedzanie Wielkiego Pałacu Jekateryninskiego – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Po zwiedzaniu czas na odpoczynek w carskim ogrodzie i powrót do Petersburga. Czas wolny na miejscu. Nocleg.
Dzień 3 (18.06) – Do południa: maratończycy biegną White Nights Marathon, reszta grupy czas na zakup pamiątek. Po południu spacer po mieście i rejs łodzią kanałami Sankt Petersburga, wieczorem podziwianie z nabrzeża niesamowitego spektaklu otwierających się mostów, nocleg.
Dzień 4 (19.06) – Śniadanie i dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (wnętrza), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5 (20.06) – Wczesne wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, wylot do Moskwy. Po przylocie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i zwiedzania Moskwy: Pałac Patriarchy, Sobór Zaśnięcia NMP, cerkiew Złożenia Szat, dzwonnica Iwana Groźnego, dzwon Car – „kołokoł” i armata „Car – puszka”, Zbrojownia (Orużejnaja Pałata) i Diamentowa Komnata (Ałmaznyj Fond), Plac Czerwony, spacer wzdłuż muru kremlowskiego, Mauzoleum Lenina, Sobór Wasyla Błogosławionego, Sobór Kazański. Wizyta w XIX – wiecznych halach targowych, czyli w słynnym GUM, w którym obecnie znajdują się luksusowe sklepy najsłynniejszych światowych marek, zakupy. Wieczorny spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 6 (21.06) – śniadanie i zwiedzania ciąg dalszy Moskwy: Klasztory Nowodziewicze i Cmentarz Nowodziewiczy, na którym są pochowani m.in.: Chruszczow, Jelcyn, Raisa Gorbaczowa i inni znamienici świata polityki i kultury. Zobaczymy też najpiękniejsze stacje znane z ogromnego bogactwa i przepychu), Galeria Trietiakowska – unikalny zbiór ikon i malarstwa rosyjskiego, Świątynia Chrystusa – największa cerkiew, Kitaj Gorod – zespół pałaców i cerkwi, Plac Teatralny, Duma Państwowa, Łubianka – dawne więzienie, Worobiowe Wzgórza z Uniwersytetem im. Łomonosowa skąd roztacza się piękny widok na stolicę Rosji. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 7 (22.06) – śniadanie, czas wolny za zakup pamiątek, wylot z Moskwy do Warszawy

W przypadku pytań dotyczących tego wyjazdu lub zgłoszenia uczestnictwa prosimy o wypełnienie formularza w zakładce kontakt z nami lub o kontakt mailowy na adres wojtek@go4adventures.org

Facebook