Wojtek

Wojtek Machnik

WOJTEK

Absolwent dwóch śląskich uczelni ekonomicznych oraz studiów MBA z zakresu zarządzania. Podróżnik, globtroter, fotograf oraz pilot wycieczek. Człowiek, który nie potrafi usiedzieć na miejscu.

Pasjonują go podróże poza utartymi ścieżkami, języki obce i poznawanie innych kultur. Zrealizował wiele wypraw trampingowych, komercyjnych i incentive do ponad 120 krajów na 6 kontynentach.

Lubi się oderwać od szarej rzeczywistości pijąc lampkę czerwonego wytrawnego wina i przeglądając zdjęcia i filmy z odbytych podróży.

W wolnym czasie prowadzi autorski projekt „Warsztaty Taniego Podróżowania” i przegląda mapę świata szukając inspiracji do kolejnych ciekawych i oryginalnych wyjazdów biegowo – podróżniczych w najdalszych zakątkach świata.

Prywatnie Wojtek słynie z celnej riposty, poczucia humoru i wrodzonego ADHD 🙂

W biegowym CV ma ponad 90 ukończonych biegów (ultramaraton, maratony, półmaratony). Zdobył Koronę Maratonów i Półmaratonów Polskich, ukończył cykl World Marathon Majors i jako 26 Polak został wpisany na listę Six-Star Finisher, jest w trakcie realizacji Korony Maratonów Świata, do której ukończenia brakuje jeszcze tylko maratonu na Antarktydzie. Biegał w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Australii i ma jeszcze wiele innych pomysłów na biegowe zwiedzanie świata.

Swoją biegową pasję odkrył po wielu latach przerwy od wszelakich aktywności fizycznych. Po 12 latach pracy w różnych korporacjach stwierdził, że dalsze siedzenie za biurkiem nie jest dla niego. Bieganie mocno go wciągnęło i postanowił iść dalej tą drogą.

Biegi są dla Wojtka na pierwszym miejscu przygodą, na drugim wyzwaniem, a dopiero na trzecim parciem na wynik. W życiu kieruje się mottem ”Trzeba robić to, co nas kręci i z czego mamy przyjemność” – a jego nakręcają właśnie podróże i bieganie. „Lubię mieć czas na bieganie, a nie biegać na czas” – z takim nastawieniem planuje kolejne starty w maratonach.

Wojtek jest właścicielem portalu go4adventures.org, a w Travel2Run.org odpowiada za organizację wyjazdów i kontakty z zagranicznymi partnerami.

Facebook